Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: E FOR 2 (ENERGO DLA DWOJGA)
84212 odwiedzin | wpisów: 180, komentarzy: 1347, obserwuje: 163

Kolejny dzień na mopie :-P

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak w temacie... 

Wyszło pieknie :)))))
Rekuperacja Zehnder Comfoair Q600

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Używamy go prawie od tygodnia i postanowił podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami. 

Odnośnie samej rekuperacji ciągle pojawiają się na MB wątki czy montować czy to zbędny wydatek, itd. Ciągle jestem zdania, że jak najbardziej montować :)))

Jesteśmy zaskoczeni jak szybko zmienia się powietrze w domu już po kilku godzinach od włączenia jednostki. W czasie wchodzenia do domu praktycznie jest świeżo jak na dworze (polu :D) tylko cieplej. Odzysk ciepła jest spory np przy 21 stopniach w domu z 5 stopni na zewnątrz wdmuchuje świeże powietrze o temperaturze 20,5 stopnia. Zehnder ma dosyć rozbudowaną elektronikę i sam na bazie zapisów z 5 poprzednich dni w trybie automatycznym dostosowuje  temperaturę powietrza i wydaje mi się, że wilgotność po przez sterowanie bypasem, które wpada do domu. Generalnie wilgotność znacznie spadała oczywiście ma czujniki i możemy śledzić co i jak. Zużycie energii na drugim biegu to około 30W, ma licznik zużycia. 

Fajnie sprawuje się funkcja przewietrzania podczas kąpieli praktycznie nie paruje lustro.

Urządzenie jest dosyć duże i trzeba liczyć się z tym, że troszkę zajmie miejsca :) Bardzo intuicyjne menu praktycznie bez instrukcji można się poruszać. 

 Co bym zmienił: warto rekuperator zamontować daleko od sypialni ponieważ go słychać co prawda u nas nie ma jeszcze drzwi wewnętrznych, a pomieszczenie techniczne jest zlokalizowane na przeciwko sypialni. Sam szum wylatującego powietrza z anemostatów nie jest bardzo uciążliwy w nocy słychać delikatny dźwięk. Komentarze (12)
autor:neptun4  dodano: 3 miesiące temu
Jaki był koszt samego rekuperatora?
Odpowiedź do neptun4
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
na priv wysłałem info :)
autor:blue.bell  dodano: 3 miesiące temu
Przyłączę się do peanów pochwalnych rekuperacji gdyż jestem jej największą fanką w tej części galaktyki ;-)
U nas centrala wrzucona na strych więc zupełnie jej nie słychać - jeśli ktoś ma taką możliwość to polecam rozwiązanie. Co do szumu powietrza w kanałach po zamieszkaniu kompletnie przestałam je słyszeć (przy mocy 30% w ciągu dnia i 10% w nocy) aczkolwiek Inwestor upiera się że jemu przeszkadzają więc ma zamiar zamontować jeszcze tłumik.
Odpowiedź do blue.bell
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
Strych to dobre miejsce jeszcze jak ogrzewany :) no ale cóż mam nadzieję, że jak założymy drzwi będzie lepiej choć w sumie lodówka pracuje głośniej, może to kwestia przyzwyczajenia. :)
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 3 miesiące temu
To prawda czuć różnicę w powietrzu w domu :) U nas tylko włączyłem na próbę, bo mamy jeszcze nieocieplone kanały leżące na stropie i w nocy wiało chłodem. Mamy Thessle zamontowana w garażu i nawet na 100% mocy jej nie słychać w domu. W kompletnej ciszy czyli w nocy lekki pomruk z anemostatów słychać dopiero powyżej 40%, ale chodzi na 20% i jest kompletna cisza :)
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
Niestety nie mamy garażu, jeszcze, a domek dosyć kompaktowy więc wszędzie blisko. Z drugiej strony jak porównam "ciszę" jaka panuje w Łodzi w nocy to nawet na 3 biegu tu jest cicho :)))
autor:martusia91  dodano: 3 miesiące temu
Sprawność na poziomie 97%? Ciekawe ;)
Raczej wentylator od czerpni chodzi na mniejszej prędkości niż wywiewny i stąd taki super efekt ;)
Taka sprawność niestety tylko w warunkach laboratoryjnych... Proponuję ustawić oba wentylatory na np. 50% i wtedy porównać efekty pracy :)
Odpowiedź do martusia91
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
Trudno powiedzieć chodzi w trybie automatycznym więc może rzeczywiście na czerpni wolniej pracuje. Nie miałem jeszcze czasu aby dogłębnie przeszperać całe menu, a przynajmniej nie trafiłem na prędkość wentylatorów :)) Generalnie zauważyłem, że nawet jak jest 17 na dworze to nie wrzuca więcej niż te 21, nawet jak od słońca dom się nagrzeje do 23. Uchyla więcej bypass może ten program zabezpiecza przed przegrzewaniem domu? muszę doczytać dokładnie :)
Odpowiedź do zabki2015
autor:martusia91  dodano: 3 miesiące temu
A sterownik macie tylko ten na reku czy jeszcze jakiś w domu?
Odpowiedź do martusia91
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
Tylko ten na reku, na razie nie kupowaliśmy gdyż jest blisko, a wydatków z wykończeniem sporo... zresztą sami wiecie :D mam wyprowadzony przewód z reku do rozdzielni aby włączyć go w sterownik.
autor:zakusynapasywny  dodano: 3 miesiące temu
Witam Też mieliśmy zakupić 350 ale zainteresował nas Wasz model oh namieszaliście nam w głowach ,co Was do niego skłoniło?
Odpowiedź do zakusynapasywny
autor:zabki2015  dodano: 3 miesiące temu
:) na priv napiszę

Wyciaga, dmucha recytuje ;)))

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No to sie u nas podzialooooo jest i on !!! wyczekiwany niczym gwiazdkowe prezenty, niczym śnieg na stokach przez prezydenta (sic!) ;))) zhender comfoair q no wlasnie mial być 350, a jest inny ;))))


Zaświecilo sie ;)

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przysłali nowe moduły ledowe udalo sie wymienić i niebieskie lampki świecą:))) Aqform przysłał tez kinkiety są bardzo ladnie wykonanie no ale antracyt wyglada jak czarny za to super pasują do klimatu lazienki ;)))