Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: E FOR 2 (ENERGO DLA DWOJGA)
84212 odwiedzin | wpisów: 180, komentarzy: 1347, obserwuje: 163
 

Profesjonaliści...

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak widzicie podciagneli gazociąg i zamontowali skrzyneczke ale.... przyjechalem rano w dzień montażu i oczywiście skrzynka w świetle drzwi.😆 Więc zalozylem czerwony kapelusz i poleciały inwektywy w kierunku wszystkiego co się ruszalo w okolicy. Panowie, którzy montowali stwierdzili, ze tez się zdziwili no ale skoro geodeta wymierzyl to muszą zamontować tu i koniec. Dawać mi tu ten projekt do quuuuur....a na projekcie, odrecznym dodam,  napisany wymiar 12.9m od granicy. Wzięli miarę mierzą no i w drzwiach jak w mordę strzelil.  Przecież wysyłałem projek zagospodarowania temu i skrzynka byla gdzie indziej. Jeszcze go pytalem obsługuje Pan cada bo mam mapę i caly plan zagospodarowania w wersji elektronicznej tam wszystko jest "takkkk oczywiscie" uslyszalem,  a potem widze projekt odreczny???? Otwieram kompa i co jest? 13.9m tyle ile mialo byc no zesz q.... suma sumarum udało sie to przesunąć tak aby skrzynka weszla obok slupka od furtki. Zeby bylo smieszniej u sąsiada pomylił sie również o metr ale na glebokosc dzialki... no normalnie profesjonalny koleszka

Teraz dwa trzy miesiące i poplynie gaz 😆😆😆blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (8)
autor:pa.00  dodano: 2017-09-28 | 00:19:50
Oby,za 2,3 miesiące popłynął gaz,tego Ci życzę. Czekałam 4 !! lata na gaz,w marcu tego roku zamontowali łaskawie skrzyneczkę - o jak się cieszyłam ! tyle było tego "dobrego " . W maju upomniałam się o rachunek ?, w czerwcu przysłała gazownia rachunek .Opłaciłam - mamy koniec września gazu ni ma :( ... i pomyśleć,że to Warszawa..Ręce opadają. Łaskę robią,bałagan i biurokracja !
Odpowiedź do pa.00
autor:zabki2015  dodano: 2017-09-28 | 07:35:35
tzn. u nas dotrzymali terminu umowę podłączenia mamy max lipiec 2018, a więc skoro jest już instalacja to może się uda:)))) a tak na prawdę nie będziemy czekać tylko założymy piec i trudno butle, po prostu szkoda nie grzać skoro ocieplony domek i można by coś robić w środku. Słyszałem tylko, że trzeba się u nich upominać zgłosić pisemnie chęć podłączenia itd.
Odpowiedź do zabki2015
autor:pa.00  dodano: 2017-09-28 | 23:19:51
To prawda trzeba się o wszystko w gazowni dopominać,dzwonić,jezdzić i "prosić". Moi sąsiedzi zrobili,tak jak planujesz,wstawili piec i butle,mieszkają od września :)
Odpowiedź do pa.00
autor:zabki2015  dodano: 2017-09-29 | 09:56:52
moi sąsiedzi od roku tak mają i mieszkają no niestety koszty dosyć wysokie...
autor:wichrowewzgorza  dodano: 2017-09-28 | 05:31:06
Nie rozumiem twojej konsternacji) skrzynka gazowa w drzwiach to może i nowatorski pomysł ale pomuśl ile byś zaoszczędził na drzeiach antywłamaniowych)
Odpowiedź do wichrowewzgorza
autor:zabki2015  dodano: 2017-09-28 | 07:37:43
:)) w sumie... mamy już hydrant p.poż po środku przyszłej bramy garażowej choć tez można to potraktować jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą :))) to już chyba tradycja.
autor:niko-archetyp  dodano: 2017-09-29 | 10:07:14
Patrząc co wyprawiają u was i innych z tym gazem, to myślę sobie o swojej gazowni "DOBROCZYŃCY". Zmienili projekt na naszą prośbę, zamiast ciągnąć 25m przez działkę, pociągnęliśmy tylko 5m. Przyjechali pół roku przed terminem :)Skrzynkę na naszą prośbę umieścili w płocie.
Ta żółta skrzynka na tle domu wygląda jak ponury żart.
Odpowiedź do niko-archetyp
autor:zabki2015  dodano: 2017-10-02 | 08:20:10
nie no to macie super oddział PSG u nas jak widać nikt niczym się nie przejmuje skrzynka w drzwiach? żółta na tle szarości? przecież wygląda pięknie. :-P Na szczęście na ty zdjęciu ona jeszcze nie jest wkopana wiec obecnie jest dużo dużo niżej ;)) Jakoś się ją wkomponuję w ogrodzenie.

Sklejanie membrany paroprzepuszczalnej

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 Jakiś czas temu odwiedzili mnie szefowie firmy, która robiła nam płytę fundamentową. Przyglądając  się naszemu domkowi powiedzieli, aby posklejać membranę paro przepuszczalną (wiatroizolecję) ponieważ to zapewnia szczelność budynku i nie ma wydmuchów ciepła z wełny. Generalnie też domy pasywne (czy nawet budują) więc chyba wiedzą co mówią, dodali jeszcze aby na wełnę od góry ułożyć folię.  Ostatnio zabraliśmy się za sufit więc kupiłem taśmę do klejenia membrany i zacząłem ja łączyć na miejscach zakładek.  Jednak im bliżej szczytu czy rogu domu czułem dosyć mocne podmuchy wiatru i doszedłem do wniosku, że najważniejsze jest połączenie w miejscu membrana  - końcówka wieńca, u mnie to akurat styropian. Co z tego, że ułożymy wełnę jak i tak wiatr wszystko wydmucha, a szczególnie z narożników. Więc dokupiłem membranę uciąłem paski  o długości rozstawu wiązarów szerokość około 30cm i przyklejam je do membrany. Robię taki zakład, który wsuwam pod styropian i wyciągam na dół,  dzięki temu jest zapas na poruszanie się membrany. Muszę przyznać, że efekt jest zaskakująco dobry przedmuchów nie ma, a zimno nie wpada. W sumie to się nie dziwię, że robiącym dachy nie chce się tego robić ponieważ dojście w te narożniki to ciężka sprawa, a w sumie tam jest najgorzej – mnie to już nawet się nie chciało tam włazić aby zrobić zdjęcia :))))))

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (2)
autor:zakusynapasywny  dodano: 2017-09-06 | 08:06:03
Witam -przydatny wpis pokaże go mężowi on też uważa ,że membrana musi być położona bardzo precyzyjnie ,sklejał łączenia oraz każdą zszywkę a na łatach wklejana była jakaś gąbka tylko nie wiem jak sobie poradził z łączeniami wieńca Pozdrawiam i życzę Powodzenia
Odpowiedź do zakusynapasywny
autor:zabki2015  dodano: 2017-09-06 | 08:44:24
:))) fajnie, że tak robił bo strasznie wieje prze te łączenia :))) a przy wieńcu to normlanie jakaś masakra :)