Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: E FOR 2 (ENERGO DLA DWOJGA)
84212 odwiedzin | wpisów: 180, komentarzy: 1347, obserwuje: 163

Minimum socjalne;))

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Moge powiedzieć, że teoria z praktyką sie zeszła klasyczna piramida potrzeb pana M ma zastosowanie. Prąd jest, woda jest, a wiec można zrobić rano kawę co oznacza, że można mieszkać 😅😆😅😅 dowodem jest opuszczona roleta w sypialni ktoś tam śpi. Swoja drogą musze wyłączyć to pomieszczenie z automatyki albo otwierać ja o 10 heheheheheblog budowlany - mojabudowa.pl



Komentarze (7)
autor:elizka  dodano: 2017-05-28 | 09:53:36
Ale fajnie;) automatyka w domu niby mnie cieszy, ale boję się, że kiedyś mąż wyjedzie a ja będę bezradnie z nią walczyć. Teściowa juz zapowiedziała, że sama tam nie zostanie. Tobie świat techniki nie straszny, to możesz sobie leniuchować;) Działasz z pilotem,tabletem czy przy centrum dowodzenia?
Odpowiedź do elizka
autor:zabki2015  dodano: 2017-05-29 | 08:46:15
Noooo twój ślubny wie jak należy ograniczać wizyty Mamusi :D:D:D Na razie to projektowanie co i jak ma się włączać i załączać i dlaczego. Po tynkach zacznę montaż szafy i całego tego ustrojstwa, a dalej etapami.
Odpowiedź do elizka
autor:roberthk26l  dodano: 2017-05-30 | 22:35:47
moja żonka tak samo podchodziła do tych udogodnień, powoli się przekonuje do nich, pozwoliła sobie zainstalować aplikacje w telefonie, aby móc właczyć/wyłaczyć swiatła w domu lub je przyciemnić... pewne urządzenia działają w pełni automatycznie, aby zapewnić komfort domowników i nie potrzebują ręcznego sterowania... tak czy inaczej od tego nie ma ucieczki :)
Odpowiedź do roberthk26l
autor:zabki2015  dodano: 2017-05-31 | 21:20:45
w pełni się zgadzam, że o tego nie ma ucieczki tylko trzeba to zrobić rozsądnie, a przede wszytkom ma być użyteczne ;)
Odpowiedź do zabki2015
autor:aniabudujeoberona  dodano: 2017-06-07 | 21:23:24
przydatne? polecasz które rozwiązania najbardziej?
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:zabki2015  dodano: 2017-06-08 | 06:59:24
hej, takie podstawowe wg mnie to:
- przy włączaniu alarmu (zwykle jednym przyciskiem) system wyłącza wszystkie światła w domu i niektóre obwody gniazdek czy odcina wodę w domu
- zegar z nastawą geograficzną (automatem przesuwa godziny zapalania i wyłączania) pilnuje zapalania i gaszenia świateł zewnętrznych,
- system pilnuje rolet np opuszcza je do połowy gdy dom od str. południa się przegrzewa czy podnosi odpowiednie strony domu rano np. od ulicy nie podnosi od razu tylko te od ogrodu.
- mozna programować przyciski od świateł np masz 8 przycisków w salonie do zapalania ale 1 programujesz tak że po przytrzymaniu 2s zapala wszystko, a np ostatnio po przytrzymani 2s wszystko gasi. Oczywiście plus wszystko to co pisze Robert np sterowanie przez telefon :))))
Odpowiedź do zabki2015
autor:aniabudujeoberona  dodano: 2017-06-08 | 19:47:32
dziękuję :)

Wod kan

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Proszę bardzo jak moja Olcia ogarnia budowę gdy ciezko pracuję :D:D:D fajnie coś się dzieje :) i nawet ekipa przyszła w umówionym terminie odzyskuję wiarę w fachowców :))) a tak generlanie to człowiek, który to robi jest bardzo kontaktowy i rozsądny mam nadzieję, że całość pracy będzie ok. Jesli tak to zrobi u nas inne rzeczy typu kotłownie czy szambo.blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pla tu w kominie przewód odpowietrzający kanalzację aby nam z szamba nie śmierdziało pod oknem :)))))


Komentarze (4)
autor:domnaprowincjii  dodano: 2017-05-25 | 12:47:19
Fajnie, czysciutko.. u nas to tak nie wyglądało :p
Odpowiedź do domnaprowincjii
autor:zabki2015  dodano: 2017-05-26 | 09:40:50
to prawda chłopaki bardzo ładnie posprzątali po sobie tzn. widziałem tylko zdjęcia dopiero dziś lub jutro pojadę na budowę i ocenię pracę. Natomiast jest już woda w kranie TA DAM :))):)))))
Odpowiedź do zabki2015
autor:aniabudujeoberona  dodano: 2017-06-07 | 21:53:50
czysto, chyba rewelacyjna ekipa była :)
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:zabki2015  dodano: 2017-06-08 | 07:02:27
tak ekipa dobra godna polecenia :) to dosyć młody człowiek i bardzo otwarty na różne nowości widać, że czyta i szuka myślę, że jeszcze u nas zrobi cały piec i gaz :)))

uf uf uf....

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl


Maj jest dla mnie jakimś koszmarem czasowym ciągle gdzieś wyjeżdzam i szkolę, a w międzyczasie trzeba przecież ogarniać budowę ;)) Przyjechał na budowę mój kumpel Hubert,  który zaoferował się, pomoże mi przepatrzeć ele, tel, i logiczne przed tynkami ;) super, że wpadl gdyż wyłapal kilka rzczy ktore można było poprawić. Np kanał do TV przerobiłem i jest od górt do dołu zmieszczą się wszsytkie kable i nie będzie problemów z dołożeniem czegokolwiek.

Dołożyłem kabel HDIM niedaleko sofy aby można było wygodnie podłączać laptopa, zmieniliśmy zdanie co do sterowania ogrzewaniem jednak rozciagnałem przewody do czujników w pomieszczeniach.

W końcu znaleźliśmy sposób na pochwyt i jego otwieranie mianowicie założyłem szyfrator jest podtynkowy i nie rzuca się za bardzo w oczy, działa fajnie i nie trzeba pamiętać o kluczach wychodząc z domu. Oczywiście po zamknięciu kluczem nie da sie otorzyć nawet po wpisaniu kodu  

blog budowlany - mojabudowa.pl



Komentarze (4)
autor:roberthk26l  dodano: 2017-05-22 | 21:47:03
Hej, brawa dla Huberta, nie ma to jak dobry kumpel na budowie, który spojrzy świeżym okiem... pomysł z szyfratorem super.
Odpowiedź do roberthk26l
autor:zabki2015  dodano: 2017-05-23 | 05:58:21
Zdecydowanie ktos kto bezstronnie na świeżo przejrzy wszystko jest bardzo cennym wsparciem;)
autor:lemon  dodano: 2017-06-18 | 19:41:02
Czytam Wasz blog, bo jest to ciekawa i miejscami bardzo przydatna lektura! Jestem na razie na początku, ale z góry wielkie dzięki za wszystkie wpisy - można się tu dużo nauczyć. :)

Co do kabelków do czujników to warto faktycznie pociągnąć zawsze ten przysłowiowy jeden kabel więcej niż za mało. Nam dla przykładu teraz przydałby się ten jeden kabel do dodatkowego czujnika na górze. Podobno wówczas piec lepiej dobierałby sobie parametry grzania.

Jedno co mnie zastanawia, to na drugim zdjęciu są puszki rozgałęźne?! U nas zrobili instalację bez jednej puszki - wszystko jest na oddzielnych, dedykowanych obwodach. Jeżeli to puszki to do łączenia przewodów polecam złączki WAGO albo lutowanie i rurka termokurczliwa.
Odpowiedź do lemon
autor:zabki2015  dodano: 2017-06-18 | 23:36:37
:) wiele jest metod robienia instalacji ja używam puszek i wspomnianych złączek WAGO. To co widzisz to głównie puszki łaczeniowe gniazdek (nie przepadam za łączeniem w puszkach gniazd), oświetlenie jest zrobione pod stertowanie czyli każdy obwód do rozdzielni, a włączniki są na osobnych przewodach i wszystko będzie podłączone pod sterownik. Co do pieca to polecam przy robieniu instalacji pociągnąć do każdego pokoju (czy strefy) przewód 4x0,5 od rozdzielacza oraz od rozdzielacza do pieca. Sterowanie ogrzewania wyjdzie dużo taniej niż np. bezprzewodowy Danfos Link. Jak nie wykorzystasz to tylko kilka złotych, a jak założysz to duża oszczędność :))) Na początku nie chcieliśmy sterowania pokojami tylko jeden czujnik ale po doświadczeniach kumpla widzę, że trzeba założyć.