Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: E FOR 2 (ENERGO DLA DWOJGA)
84212 odwiedzin | wpisów: 180, komentarzy: 1347, obserwuje: 163
 

Kotlownia 😆

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zadzwonil hydraulik i okazuje się, że pieca nie ma - gdyż firma stwierdziła, że się nie wyrabia  hmmm cóż trzeba kupić inny 😆

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

No ale płytki w kotłowni połozyć trzeba co by go gdzieś powiesić, Olcia dzielnie je impregnowała mam nadzieję, że pomoże to w czyszczeniu z resztek kleju i fugi.

Wycinanie w gresie tych otoworów pod rurki to jakaś męka choć mam specjalne wycinaki pożyczone od kolegi dobra będzie spoko :))).  Komentarze (8)
autor:pogodny1ja  dodano: 2017-10-23 | 14:36:55
Jeśli mogę wiedzieć co to za płytki i czym dokładnie je impregnowaliście. W tym tygodniu i u nas w kotłowni będą kładzione płytki może i warto pokusić się też o ich impregnacje bo z tego co widzę ocień na ścianach będziemy mieli podobny :D
Odpowiedź do pogodny1ja
autor:zabki2015  dodano: 2017-10-23 | 21:56:37
płytki zwykłe gresowe z casto po 33zł /m2 impregnat Atlasa taki w płynie w butelce 1l również z Casto :))))
autor:birbi  dodano: 2017-10-23 | 19:22:06
Piec gazowy, tynko jaki???
Odpowiedź do birbi
autor:zabki2015  dodano: 2017-10-23 | 21:52:00
a więc typy były trzy wszystkie z wbudowanym zasobnikiem około 50l. Termet, Immergas i ACV. Termeta nie można kupić wiec będzie Immergas gdyż ACV za drogi :))) czy Ty w swoim piecu masz czujkę zewnętrza podłączaną bezpośrednio do pieca (nie przez sterownik)?
Odpowiedź do zabki2015
autor:birbi  dodano: 2017-10-24 | 06:44:50
Czyli będzie nasz piec :D huraaa
Immergas Zeus victrix superior?
Ja żadnych "bajerów" nie mam, tylko sterownik. W czujki zewnętrzne sie nie bawie. Kolega ma sterownik SALUS IT 500
Bardzo zadowolony. POLECAM
Odpowiedź do birbi
autor:zabki2015  dodano: 2017-10-24 | 14:35:35
tak, u nas też będzie salus tzn. tak jest instalacja przygotowana, a co wyjdzie... jeśli będzie dostępny hehehehehe. Nie chcę całego sterownika do immergas bo z tego co wyczytałem tylko odwzorowuje wyświetlacz z pieca tylko czujnik zewnętrzny zamontować gdyż widzę sens :)))
Odpowiedź do zabki2015
autor:birbi  dodano: 2017-10-24 | 06:48:16
Właśnie... Zamawiaj, montuj pompke cyrkulacji do cieplej wody :)
Tytuł: lukaszasiaprzyslonecznej6
autor:zabki2015  dodano: 2017-10-23 | 22:02:58
Piec Termet gazowy czyli nie tylko ja mam problem widać, że firmy nie wiedzą, że już idzie zima i nie przewidują zwiększonej sprzedaży :)))))

Przyłącze gazowe i szafka....

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wiecie co uważam, że ponad 150zł za szafkę na zawór gazowy na budynek to lekkie przegięcie. Tzn chodzi mi o to, że to kawałek maty szklanej plus żywica i laminta sorki jeszcze tak nielogicznie wymyślone...  bo w sumie nie ma jak tego dobrze zamontować - firma KEN. Przyłącze zrobione ale niestety próba ciśnienowa wyszła negatywnie hmmm gazowanik zdziwiony... w sumie ja też ponieważ widziałem jak zgrzewał rury i robił to na prawdę solidnie. No coż we wtorek dalsza walka pewnie bedzie trzeba odkopać heheheheh

blog budowlany - mojabudowa.plIzolacja termiczna sufitu

autor: zabki2015 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No więc mogę powiedzieć, że ułożyliśmy wełenkę no prawie bo została jeszcze kosmetyka. Nie było tak strasznie jak wszyscy opisują -zdecydowaniebardziej dał nam popalić trawnik ale o tym kiedy indziej bo choć trawa już urosła i została skoszona to jak o tym pomyślę...&^%&%*$$$$$:)))Nie narzekam na ten montaż może dlatego, że układałem od góry na przykręcone wcześniej łaty, a może ponieważ wszyscy rzucająsteki inwektyw i spodziewałem się najgorszego?

Czy mogę dać komuś jakieś rady aby cośułatwić?Jeżeli ktoś ma podobny układ sufitu to tak:

- połącz membranę wysokoprzepuszczalną (wiatroizolację) z wieńcem, murłatą (w zależności od konstrukcji) ja ciałem odcinki membrany na szerokość rozstawu wiązarów przyklejałem do połaci i wywijałem na wieniec potem dociskasz do tego wełnę podczas układania (uszczelnisz i nie będzie przedmuchów z zewnątrz, a są spore nawet gdy miałem już podbitkę)

- uzupełnij narożniki wełną zanim przykręcisz łaty – sporo przeszkadzają  

- rozstaw łat -jeżeli wiązary są rozstawionenp. 80cm to zwykle tnie się na 82cm tak, żeszerokość rolki (100cm) staje się długością odcinka. Przykręć łaty tak aby łączenie dwóch kawałków wełny były nad łatą (np. co 33cm). Unikniesz używania sznurka w miejscach gdzie łączenie wypada pomiędzy łatami ( niestety ja zasugerowałem się tym, że w połowie domu miałem rozstaw 98cm, więc idealnie bo zapas + 2cm więc mogłem ciąć odcinki o długości jakie potrzebowałem. Dopasowałem długość odcinka do rozstawu łat i super. Niestety w drugiej część domku rozstaw był inny no i nic nie pasowało i sznurkowałem L.)

- dosyć wygodne było to, że w 1/3 sufitu miałem zbudowaną podłogę – wszystko ciałem na górze, a więc przy układaniu nie sypało się na głowę J minus trzeba rozebrać podłogę  aby tam ułożyć wełnę

Reszta standard czyli cierpliwość i dokładność J ale nie mam odruchu wymiotnego i zrobiłbym to jeszcze raz J))

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (1)
Tytuł: wełna
autor:dolks  dodano: 2 miesiące temu
Witam, dzięki za rady napewno już niedługo z nich skorzystam...Rozumiem, że również macie poddasze nieużytkowe? czy robiliście podłogę na całej powierzchni poddasza? mamy wyznaczony tylko fragment poďdasza (na calej długości domu szerokość 2.2m) zastanawiam się czy jest sens klaść płyty OSB na całej powierzchni czy tylko na tej części użytkowej. No i cały czas zastanawiam się jak zabezpieczyliscie welne od góry? ( folia paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna czy jeszcze inne rozwiązanie?